Besøk vårt showroom!

Møt oss i Vollsveien 6 på Lysaker

Om oss

Multilux er en betydelig leverandør av belysning for samferdsel, infrastruktur, idrettsarenaer, samt en mengde andre utendørs bygg og anlegg. Vi skaper ideer, prosjekterer og leverer allsidig belysning som gir sikkerhet, stemning og identitet.

Gjennom et nettverk av nasjonale og internasjonale underleverandører ligger vi alltid i forkant av teknologisk og praktisk utvikling innen vårt fag. Mer enn 15 års fartstid har gitt oss solid fremgang, kompetanse og erfaring med belysning basert på norsk klima og nasjonale krav. Dette gir deg som kunde like konkurransedyktige løsninger på kort som på lang sikt.

Vårt hovedkontor ligger i Bø i Telemark, men vår salgsavdeling og avdelingskontorer hjelper deg uansett hvor du holder til. Ta kontakt. Vi finner alltid lysende løsninger.

Om vår partner

Vår hovedleverandør er italienske AEC Illuminazione, som har både utvikling og all produksjon ved sine moderne lokaler nær Arezzo i Toscana.

Vi henter størstedelen av vårt produktspekter fra denne produsenten, og Multilux er deres største eksportkunde. Vi samarbeider tett med fabrikken, og kan påvirke utviklingen av lysarmaturer slik at de er bedre tilpasset norske krav og forhold. Alt av vår vei- og tunnelbelysning kommer fra AEC, i tillegg til mange park-armaturer.

Om vår partner

Vår hovedleverandør er italienske AEC Illuminazione, som har både utvikling og all produksjon ved sine moderne lokaler nær Arezzo i Toscana.

Vi henter størstedelen av vårt produktspekter fra denne produsenten, og Multilux er deres største eksportkunde. Vi samarbeider tett med fabrikken, og kan påvirke utviklingen av lysarmaturer slik at de er bedre tilpasset norske krav og forhold. Alt av vår vei- og tunnelbelysning kommer fra AEC, i tillegg til mange park-armaturer.

Last ned vår brosjyre:
Utvalgte prosjekter

Kontakt Multilux

Her finner du alt du trenger for å komme i kontakt med oss. En kompetent stab med lang erfaring fra belysnings- og elektrobransjen står klar til å hjelpe deg med å finne en lysende løsning på ditt prosjekt!

Hovedkontor og prosjektavdeling, Bø i Telemark

Post- og besøksadresse:

Multilux as

Sandavegen 19 3802 Bø i Telemark

Telefon: (+47) 35 06 13 00

E-post: post@multilux.no

sunde-svein-ove

Svein Ove Sunde

Administrerende direktør.

Belysningsplanlegger.

 : 91 33 14 14

 : svein.ove@multilux.no

steinsland-rolf

Rolf Steinsland

Produktsjef vei- og gatebelysning.

Forretningsutvikler/belysningsplanlegger.

 : 97 68 89 80

 : rolf@multilux.no

myhre-jonhn-helge

John Helge Myhre

Produktsjef.

Belysningsplanlegger.

 : 91 61 59 29

 : john@multilux.no

langkas-marianne

Marianne Langkås

Prosjektingeniør, produktsjef idrettsbelysning.

Belysningsplanlegger.

 : 95 02 76 84

 : marianne@multilux.no

fredly-havard

Håvard Fredly

Prosjektleder

 : 92 09 80 18

 : havard@multilux.no

aaland-olav

Olav Aaland

Key account manager tunnelbelysning.

 : 90 96 38 90

 : olav@multilux.no

hellekas-hakon

Håkon Hellekås

Prosjektleder.

 : 48 22 04 69

 : hakon@multilux.no

molokken-vidar

Vidar Moløkken

Markedsansvarlig.

 : 99 46 23 35

 : vidar@multilux.no

roe-hallgeir

Hallgeir Roe

Logistikksjef.

 : 95 03 46 18

 : hallgeir@multilux.no

listog-ingrid

Ingrid Listog

Økonomisjef.

 : 41 68 51 13

 : ingrid@multilux.no

Salgsavdeling, Oslo

Post- og besøksadresse:

Vollsveien 6

1326 Lysaker

Besøk vårt nye
showroom!

oppegaard-lars-christian

Lars Chr. Oppegaard

Distriktssjef avd. Oslo.

Key account manager elektrogrossister.

Belysningsrådgiver.

 : 90 26 42 80

 : lars@multilux.no

staavi-rune

Rune Staavi

Salgssjef.

Belysningsrådgiver.

 : 90 11 81 91

 : rune@multilux.no

haugen-tor-arne

Tor-Arne Haugen

Prosjektleder, produktsjef fasade- og effektbelysning.

 : 94 00 47 50

 : tor-arne@multilux.no

Salgskontor, Langesund

Post- og besøksadresse:

Clarks gate 5

3970 Langesund

rorholt-helge

Helge Rørholt

Produktsjef tavler.

 : 91 82 60 86

 : helge@multilux.no

haave-henning

Henning Haave

Installatør.

 : 92 02 26 92

 : henning@multilux.no

Bergen

nielsen-stian

Stian Nielsen

Distriktssjef Vestlandet

 : 95 55 68 56

 : stian@multilux.no

Moss

myhre-kjell-vidar

Kjell Vidar Myhre

Distriktssjef avd. Moss.

 : 91 33 43 04

 : kjell@multilux.no

Hamar

solhaug-arve

Arve Solhaug

Distriktssjef avd. Hamar.

 : 92 20 46 18

 : arve@multilux.no

Tønsberg

sunde-svein-ove

Svein Ove Sunde

Administrerende direktør.

Belysningsplanlegger.

 : 91 33 14 14

 : svein.ove@multilux.no

Kragerø

engene-lars

Lars Engene

Prosjektleder

 : 41 43 27 75

 : lars.engene@multilux.no

Tavleproduksjon, Fredrikstad

Post- og besøksadresse:

Evjeløkka 3

1661 Rolvsøy

dahlby-amundsen-magnus2

Magnus Dahlby Amundsen

Avdelingsleder.

 : 41 66 29 01

 : magnus@multilux.no

hellebust-strand-henrik

Henrik Hellebust Strand

Tavlemontør.

 : 92 48 46 15

 : henrik@multilux.no

nyseth-svendsen-kristian2

Kristian Nyseth Svendsen

 : 94 18 81 53

 : kristian@multilux.no

arntsen-aleksander

Aleksander Arntsen

 : 91 63 86 78

 : aleksander@multilux.no

haftun-engedal-hakon

Håkon Haftun Engedal

 : 45 88 60 35

 : hakon-engedal@multilux.no

bergli-pedersen-trond-ivar

Trond Ivar Bergli Pedersen

 : 93 80 20 11

 : trond@multilux.no

Reserver tid for et møte