Besøk vårt showroom!

Møt oss i Vollsveien 6 på Lysaker

Om oss

Multilux er en betydelig leverandør av belysning for samferdsel, infrastruktur, idrettsarenaer, samt en mengde andre utendørs bygg og anlegg. Vi skaper ideer, prosjekterer og leverer allsidig belysning som gir sikkerhet, stemning og identitet.

Gjennom et nettverk av nasjonale og internasjonale underleverandører ligger vi alltid i forkant av teknologisk og praktisk utvikling innen vårt fag. Mer enn 15 års fartstid har gitt oss solid fremgang, kompetanse og erfaring med belysning basert på norsk klima og nasjonale krav. Dette gir deg som kunde like konkurransedyktige løsninger på kort som på lang sikt.

Vårt hovedkontor ligger i Bø i Telemark, men vår salgsavdeling og avdelingskontorer hjelper deg uansett hvor du holder til. Ta kontakt. Vi finner alltid lysende løsninger.

Om vår partner

Vår hovedleverandør er italienske AEC Illuminazione, som har både utvikling og all produksjon ved sine moderne lokaler nær Arezzo i Toscana.

Vi henter størstedelen av vårt produktspekter fra denne produsenten, og Multilux er deres største eksportkunde. Vi samarbeider tett med fabrikken, og kan påvirke utviklingen av lysarmaturer slik at de er bedre tilpasset norske krav og forhold. Alt av vår vei- og tunnelbelysning kommer fra AEC, i tillegg til mange park-armaturer.

Om vår partner

Vår hovedleverandør er italienske AEC Illuminazione, som har både utvikling og all produksjon ved sine moderne lokaler nær Arezzo i Toscana.

Vi henter størstedelen av vårt produktspekter fra denne produsenten, og Multilux er deres største eksportkunde. Vi samarbeider tett med fabrikken, og kan påvirke utviklingen av lysarmaturer slik at de er bedre tilpasset norske krav og forhold. Alt av vår vei- og tunnelbelysning kommer fra AEC, i tillegg til mange park-armaturer.

Last ned vår brosjyre:
Utvalgte prosjekter

Kontakt Multilux

Her finner du alt du trenger for å komme i kontakt med oss. En kompetent stab med lang erfaring fra belysnings- og elektrobransjen står klar til å hjelpe deg med å finne en lysende løsning på ditt prosjekt!

Avdeling veilys

hellekas-hakon

Håkon Hellekås

Avdelingsleder veilys.

 : 48 22 04 69

 : hakon@multilux.no

steinsland-rolf

Rolf Steinsland

Produktsjef veilys.

Forretningsutvikling.

 : 97 68 89 80

 : rolf@multilux.no

myhre-kjell-vidar

Kjell Vidar Myhre

Distriktssjef Østfold.

 : 91 33 43 04

 : kjell@multilux.no

solhaug-arve

Arve Solhaug

Distriktssjef Innlandet.

 : 92 20 46 18

 : arve@multilux.no

nielsen-stian

Stian Nielsen

Distriktssjef Vestlandet.

 : 95 55 68 56

 : stian@multilux.no

opstad-gronvold-ole-magnus

Ole-Magnus Grønvold

Distriktssjef Østlandet.

 : 41 41 99 66

 : ole-magnus@multilux.no

Avdeling tunnelbelysning

myhre-jonhn-helge

John Helge Myhre

Avdelingsleder tunnelbelysning.

 : 91 61 59 29

 : john@multilux.no

fredly-havard

Håvard Fredly

Prosjektleder

 : 92 09 80 18

 : havard@multilux.no

Avdeling jernbane, idrett, park, industri.

haugen-tor-arne

Tor-Arne Haugen

Avdelingsleder jernbane, idrett, park, industri.

 : 95 02 76 84

 : tor-arne@multilux.no

langkas-marianne

Marianne Langkås

Produktsjef idrettsbelysning.

Prosjektingeniør.

 : 95 02 76 84

 : marianne@multilux.no

engene-lars

Lars Engene

Prosjektleder.

 : 41 43 27 75

 : lars.engene@multilux.no

Avdeling tavleproduksjon

dahlby-amundsen-magnus2

Magnus Dahlby Amundsen

Avdelingsleder tavleproduksjon.

 : 41 66 29 01

 : magnus@multilux.no

hellebust-strand-henrik

Henrik Hellebust Strand

Prosjektleder.

 : 92 48 46 15

 : henrik@multilux.no

rorholt-helge

Helge Rørholt

Produktsjef tavler.

Forretningsutvikling.

 : 91 82 60 86

 : helge@multilux.no

haave-henning

Henning Haave

HMS/KS.

Installatør.

 : 92 02 26 92

 : henning@multilux.no

michalsen-andersen-eivind

Eivind Michalsen Andersen

Produksjonsansvarlig.

 : 41 41 80 50

 : eivind@multilux.no

tonset-ole-marius

Ole Marius Tonset

Tavlemontør.

 : 41 50 47 15

 : ole.marius@multilux.no

haftun-engedal-hakon

Håkon Haftun Engedal

 : 45 88 60 35

 : hakon-engedal@multilux.no

bergli-pedersen-trond-ivar

Trond Ivar Bergli Pedersen

 : 93 80 20 11

 : trond@multilux.no

nyseth-svendsen-kristian2

Kristian Nyseth Svendsen

 : 94 18 81 53

 : kristian@multilux.no

arntsen-aleksander

Aleksander Arntsen

 : 91 63 86 78

 : aleksander@multilux.no

Administrasjon

sunde-svein-ove

Svein Ove Sunde

Administrerende direktør.

 : 91 33 14 14

 : svein.ove@multilux.no

listog-ingrid

Ingrid Listog

Økonomisjef.

 : 41 68 51 13

 : ingrid@multilux.no

aaland-olav

Olav Aaland

Ordremottak.

IT-ansvarlig.

 : 90 96 38 90

 : olav@multilux.no

roe-hallgeir

Hallgeir Roe

Logistikksjef.

 : 95 03 46 18

 : hallgeir@multilux.no

molokken-vidar

Vidar Moløkken

Markedsføringsansvarlig.

Fotograf, grafisk formgiver.

 : 99 46 23 35

 : vidar@multilux.no

Reserver tid for et møte